Sny a realizace vlastního bydlení

0 Comments


Pokud se rozhodujete o novém bydlení, na které si budete muset vzít hypoteční úvěr, určitě přemýšlíte o tom, jestli hypotéku získáte v té výši, kterou budete potřebovat a zároveň aby byla pro vás s výhodnými podmínkami.
Jednoduché vysvětlení pro nás laiky: množství peněz v oběhu u nás ovlivňuje Česká národní banka.  Jako hlavní důvod uvádí, že zvyšováním úrokových sazeb pomáhá udržovat inflaci na reálném stupni. Další důvod je i ten, že cena nemovitostí velmi (až přemrštěně) stoupá, především proto, že se méně investovalo do nové bytové výstavby. A poptávka po novém bydlení je velká. Zvlášť ve velkých městech.
dům na váze
V současné době jsou úrokové sazby u hypoték stále výhodné, ale jejich pomalé a postupné zdražování se podle některých ekonomů v budoucnosti plánuje.
Nabízíme vám krátký přehled Jak si vybavit hypotéku co nejvýhodněji a bez zbytečného stresu.
·         V současné době banky poskytují převážně úvěr okolo 80% z hodnoty nemovitosti.
·         Měli byste mít našetřeno minimálně 10 -20% z celkové výše hypotečního úvěru.
·         Využijte možnost si předem na internetu porovnat hypotéky ze všech bank. Tak získáte přehled a usnadní vám to rozhodnutí.
·         Pokud si vyberete finančního poradce, je pravděpodobné, že vám pomůže vybavit hypotéku s výhodnými podmínkami i nízkým úrokem.
·         Banky od vás budou chtít doložení vašeho příjmu minimálně za 3 měsíce.
·         Budete ručit nemovitostí. (Návrh na vklad záložního práva k nemovitosti do katastru.)
·          Pokud získáte hypotéku s nízkým úrokem, je výhodná fixace úroků minimálně na 5 let.
·         Velmi kvalitní pojištění hypotéky není povinné, ale pro vaši jistotu v budoucnosti je dost důležité. Spočítejte si dopředu, kolik vás bude toto pojištění stát.  V případě plnění pojistné události bypojištění mělo být vyplacené na celou hypotéku.
pojištění domácnosti

·         Co se týká poplatků (např. vklad do katastru, za vybavení hypotéky), zkuste s bankou jednat tak, aby vám některé poplatky odpustili.
Pokud tolik toužíte bydlet ve svém novém domově, pamatujte, že všechny úkony při vybavování hypotéky vyžadují vaši pečlivost a hodně trpělivosti.