Čtyři různé způsoby použití mobilního telefonu, které jste pravděpodobně neznali

0 Comments


Mobilní telefon již dávno přestal být „pouze“ telefonem a dnes je spíše multiplatformním zařízením, s nímž můžeme dělat prakticky vše. Kromě samotného volání, které představuje pro mladou generaci již okrajovou funkci, se mobily používají k aktualizaci a návštěvě sociálních sítí, procházení webových stránek, fotografování a poslechu hudby. 

dva smartphone 

Otevírání dveří

Může být klasický klíč nahrazen mobilním telefonem? V našich soukromých obydlích jsme stále daleko od masivního využití této pomůcky, avšak pro hotel může být tato změna zásadní a nese s sebou značné úspory. Známý hotelový řetězec Hilton nedávno představil svůj digitální klíč, který umožní hostům otevřít své pokoje mobilním telefonem a bez nutnosti jakékoli fyzické manipulace. Tento klíč se stahuje do telefonu ve formě aplikace, je aktivován při registraci na recepci a host jej může použít nejen pro vstup do pokoje, ale i do společných prostor.

 

Sledování vstupních dveří

Ring je chytrý zvonek, který nahrazuje konvenční zařízení u našich dveří a poskytuje mnoho dalších funkcí, které lze ovládat z mobilního telefonu. Tento produkt obsahuje kameru a snímač pohybu, takže je-li připojen k síti WiFi, pokaždé, když někdo zazvoní, můžeme na displeji vidět, o koho se jedná. Program také umožňuje hlasovou komunikaci s tím, kdo zvoní.

 peníze v bankomatu

Vyzvednutí peněz z bankomatu

Další funkcí, kterou ne každý zná, je možnost vybírat peníze z bankomatu bez nutnosti mít při sobě kartu. Každá banka má svou vlastní aplikaci a postup je ve všech případech stejný: prostřednictvím SMS zprávy obdržíme bezpečnostní kód, který zadáme do bankomatu a vybereme příslušnou částku.

 

Rozsvícení a vytápění na dálku

Proč je dobré automatizovat osvětlení na dálku? Zaprvé, z bezpečnostního hlediska, jelikož takto lze vyvolat dojem, že je v domě někdo přítomen, a zadruhé, pro pocit pohodlí: lze totiž systém nastavit tak, že se světla rozsvítí sama, jakmile se přiblížíme, nebo že naopak zhasnou, pakliže se vzdálíme.