Zubní pasty

0 Comments

Zubní pasty pro citlivé zuby
Jistě to znáte, když kousnete do něčeho studeného a zatrnou vám zuby nebo ucítíte bolest. Nebo do něčeho, co je příliš horké.  Tento pocit je způsoben citlivými zubními krčky.  Pro všechny, kteří řeší tyto problémy, jsou tu zubní pasty s označením „sensitive“. Při jejich pravidelném používání se zubní sklovina stane odolnější.   
zubní pasta s přírodními výtažky
Zubní pasty pro děti
Ty můžete v obchodech najít v provedení od jednoho do šesti let a potom ve verzi tzv. „junior“, která je určena dětem od 6 do 12 let (v době, když se začíná měnit mléčný chrup za stálý).  V dětských pastách se nově objevují složky, které působí na zubech jako ochranný štít proti kyselinám, které obsahuje běžné jídlo.   
Bělící zubní pasty
Káva, červené víno, černý čaj a další nápoje nám zbarvují sklovinu do nežádoucího tmavšího odstínu. Své o tom ví i kuřáci. Naštěstí existují zubní pasty, které nám sklovinu vybělí o pár odstínů.  A může to být třeba obsahem aktivního uhlí, jemných krystalků bělících složek, přírodních látek, které svým působením změní zabarvení zubů zpět do původního bílého odstínu. Stojí za to investovat do past, které mají šetrné složení a jejich bělící složky zároveň nepoškodí zubní sklovinu. Pokud nechcete používat běžné bělící zubní pasty, máte v této kategorii na výběr z past, které jsou složeny z přírodních látek, ale zároveň vám účinně vybělí zuby.
zubní pasta nanesená na kartáčku
Zubní pasty bez SLS
Sodium Laureth Sulfát – tato látka může vysušit vaši ústní dutinu, a proto raději používejte zubní pasty, které ji neobsahují. Je to většina přírodních zubních past a také výrobci, kteří se zaměřují na profesionální péči o zuby, pasty bez SLS nabízejí.
Některé druhy zubních past dokonce zubní sklovinu remineralizují (obnovují její původní ochranný plášť) tak, aby byla odolnější vůči působení nepříznivých vlivů, kterým je při jídle a pití vystavena.