ŽIVOT S NIMI CHCE DÁVKU ODVAHY

0 Comments

Pamatujete si začátky společného soužití? Zklamání, že romantika skončila a teprve teď začal život? Na hezké chvilky, kdy nám milý přichystal překvapení a zahrnoval nás pozorností, už můžeme jen vzpomínat.
Teď jsme na řadě my a to napořád.
Někdy si za jejich pozdější chování asi opravdu můžeme samy.
Když ochotně vstáváme z křesla se slovy:“Seď, já ti to přinesu, já to udělám, nebo, s úsměvem po něm uklidíme vylitou kávu,“ zahnizďuje se v nich pocit, že jsme se staly takovou druhou maminkou, která je bude obskakovat.
muž ve středním věku
Špatně! Jen ať si dojde namazat chleba, i když zrovna sleduje napínavý fotbalový zápas. On to také pro nás neudělá, až budeme ronit slzy u romantiky. Jen odfrkne a vrátí se zpátky ke své rozehrané hře na počítači.
Mužům se říká, že se mají pořádně podívat na matku své vyvolené, aby zjistili, jak se chová ke svému muži, tak se prý bude chovat dcera k němu.
Ale jak k tomu přijdeme my? Kam máme zaměřit své oko?
Na otce? Nevím, ale někdy se syn chová zcela opačně, někdy si z něj vezme spíš tu horší část, ale pokud je táta bačkora a syn nezdědil jeho povahu, nejspíš vzorem pro něj bude generálská matka.
kolektiv převážně žen
Najednou si uvědomíme, že se nám líbilo, jak měl pro nás vymyšlený program a teď nám vadí, že přesně plánuje, jak strávíme dovolenou minutu po minutě.
Roztomilá roztržitost? Bývalo vám milé dívat se na to, jak prohledává kapsy a s výrazem zmatku ve tváři hledá klíče, ale když to vidíte skoro každý den…
Žena hledá klíče? „Udělej si v tý tašce pořádek, ať je furt nehledáš!“ slyší rozzlobeně, i když se to stalo poprvé.
Sice jsem nikdy nezažila ponožky na zemi, nebo ručník pohozený na podlaze v koupelně, ale když sotva uklizený pokoj v momentě vypadá jako po výbuchu atomovky, protože něco hledá a s úsměvem mi řekne, že si nepamatuje, kde ty věci původně byly, chce se mi použít násilí.
Má špatnou náladu? Vzteká se, mlátí věcmi a čeká na vhodný okamžik, aby měl důvod seřvat všechny okolo. On k tomu má určitě správný důvod. Přinejmenším mu“ nějaká káča“ zaparkovala na jeho oblíbeném místě. V nejhorším případě mu šéf něco vytkl a on mlčel, proto musí nahromaděný vztek ven. DOMA.
Špatná nálada u ženy? Muž jí drze řekne, že určitě čeká menses. My jsme tu přeci od toho, abychom se jen usmívaly a byly hromosvodem.
Není mu dobře? Lehne si, vzdychá tak nahlas, abychom ho litovaly, volá mamince a plačtivým hlasem jí sděluje, že nastala jeho poslední hodinka.
Nemoc ženy? Takového přece nic neexistuje! Je jen líná, nebo chce něco koupit, tak na sebe upozorňuje, aby z lítosti dostala to, co chce.
rozzuřený muž
Umí uvařit? Tleskejte mu! On se překonal a naučil se dvě jídla, která vám vaří jen při slavnostních příležitostech. Samozřejmě, že úklid, či spíš gruntování kuchyně je na vás.
Vaříte? Jasně, jste přeci ženská, musíte umět bezpočet jídel a po dobrém jídle on musí odpočívat, vy mýt nádobí. CHVÁLA TOMU, KDO VYMYSLEL MYČKU!
Přesto se nenechte se odradit a žijte s nimi. Občas totiž překvapí a něco pro nás udělají. A nám jejich dobré skutky nezevšední.