Výnosná práce na zahradě

0 Comments

Zahrada je v poslední době velmi skloňované téma. Pokud se o ni totiž dobře staráte, máte volnou cestu k tomu nejkvalitnějšímu ovoci a zelenině. Získat ovoce z vlastní zahrady není nijak složité, a hlavně nemusí do něj investovat tolik práce. Pokud si vyberete kvalitní mladý stromek, který na zahradě zasadíte a po tu nejcitlivější dobu se o něj dobře staráte, za pár let natrháte během sezóny hned několik košíků plných ovoce. Nejvhodnější stromky do našich končin jsou jistě jablka, hrušky a třešně. Mladé stromky potřebují po zasazení dostatek vláhy a i hnojivo.

ovocný strom

Toto hnojivo ale může být přírodní, které je dostatečné a zároveň nevybije všechen život v okolí stromku, takže ten si může vytvořit dobré symbiotické vazby s okolím. Jako ochranu je dobré mladý stromek ohradit pletivem, jelikož není výjimkou, že se až k Vám na zahradu může dostat lesní zvěř, která přímo pase po mladé kuře, kterou okouše. Takové poškození bývá pro stromek fatální a buď uhyne nebo se ve svém vývoji zastaví. Pár prvních let stromek pouze nabírá sílu na to, aby později byl schopen dostatečně plodit, takže úroda z něj není příliš velká. Jistě ale bude Vaše první ovoce, které ochutnáte z tohoto stromu to nejlepší, jaké jste kdy měli a vyplatí se na něj počkat.

jarní tráva

Po dalších pár letech ji bude stromek dostatečně vzrostlý, aby plodil bez zvláštní péče i několik kilo ročně. V době, kdy je ještě stromek malý, je potřeba dbát na to, aby kolem něj tráva byla dostatečně pokosená. Pokud bude tráva vysoká a hustá, může se stát, že kmínek bude u země zahnívat či chytne plíseň. Sekání trávy je ale, zvlášť pokud máte rozlehlejší zahradu složité. Můžete si ovšem najmout sílu, která Vám s touto prací pomůže. Sekání trávy cena jistě nebude natolik vysoká, abyste si ji nemohli dovolit. Navíc, Vám ti ubyde tolik práce, že jistě budete jen rádi.