Plastové palety 1200 x 800 předčí ty dřevěné v mnoha směrech

0 Comments

Nosnost plastových palet vás překvapí

Také si představujete, pokud vám někdo začne vyprávět o výrobcích z plastické hmoty, že jde o materiál veskrze měkký a poddajný, a že jeho pevnost rozhodně nemůže konkurovat výrobkům zhotoveným z kovu nebo ze dřeva?

palety ze dřeva

Kupříkladu takové palety. Ty dřevěné, vyráběné ze smrkových či borových prken a trámků, mají neuvěřitelnou nosnost, unesou bez problémů až dva tisíce kilogramů, tedy dvě tuny. Tímto způsobem lze převážet celkem bez problémů stavební materiál, např. betonové dílce na skládané ploty, tvárnice, cihly, kamennou dlažbu atp.

Jenže palety se vyrábí i z plastu, jedná se o speciální tvrzený polymer, jehož nosnost v podobě plastové palety 1200 x 800 schoellerallibert.com je až pět tun. Zdá se to neuvěřitelné, ale výrobce může tento údaj směle uvádět v produktovém listu na základě mechanických zkoušek.

Euro paleta

Plastové palety se využívají buď pro standardní přepravu nákladu, anebo pro speciální IBC plastové kontejnery, s nimiž se přepravuje ovoce a zelenina a zejména ovocné a zeleninové koncentrované šťávy nebo mixované dřeně.

Plast zachováte v čistotě velmi snadno

Pokoušeli jste se někdy vyčistit dřevěnou paletu, např. tehdy, chystali-li jste se k výrobě nábytku z palet? Většinou to končí tím, že se dřevo musí nejprve zbrousit nebo hoblovat, a teprve pak je možné s jeho povrchem něco provádět. Vyčistit nehoblovanou, hrubě opracovanou paletu je téměř nemožné. To však zdaleka neplatí pro palety z plastu. Lze je čistit běžnými čisticími prostředky, plast je velmi hladký a nemá tendenci, jako dřevo, do sebe nasáknout organické i anorganické nečistoty, jako jsou oleje, zemina, prach, zeleninové šťávy apod.

Plast také nepodléhá plesnivění a rozkladným hnilobným procesům, což se stává u dřevěných palet poměrně často, a bývá to i důvodem k jejich předčasnému vyřazení z provozu.