Vegetariánská a veganská strava: levná záležitost či vyhazov peněz?

0 Comments

Někteří zkrátka preferují na talíři vařenou zeleninu před šťavnatým steakem. V dnešní době má každý právo si zvolit svůj styl stravování a dle toho pořizovat potraviny, každopádně ne všichni si mohou dovolit vkládat stovky týdně do běžných chodů. Jaké si ale může pořídit takový vegan a vegetarián a ušetří při tom?
veganský burger
Maso a další živočišné produkty jsou bezpochyby finančně náročnější záležitostí, avšak jejich náhražky mohou být o to cenově nedostupnější. Možná Vás překvapí, že ne každý vegan si na nich potrpí. Vynecháním těchto náhradních složek ale lidské tělo s vyvážením všech potřebných látek nepostrádá, a tak se nevyskytují v jídelníčku všech. Tím se rapidně snižuje částka za určitou dobu věnovaná do potravin z pozice člověka omezujícího masové výrobky či doslova vyhýbající se konzumaci čehokoliv připravovaného s masem.
Důležitý prvek ve stravování pro ně pochopitelně představuje také ovoce se zeleninou, případně luštěniny, obiloviny apod. A to nejen syrové, ale na všechny způsoby. Od grilovaného a smaženého po čerstvě krájené. Vesměs důraz hraje příloha a způsob přípravy. Samotné plody přírody nemusí zruinovat žádnou peněženku, pokud je s nimi dobře nakládáno.
Nelze tedy přesně určit, zda jde o finančně nepřípustnou věc, nebo můžete tuto alternativu diety a životního stylu snadno označit za levnou. Ve chvíli, kdy nedochází v domácnosti k plýtvání, ale naopak správnému zpracování a zacházení s pokrmy, nemusí být vkládáno do nákupů vlastní výživy ani polovina sumy, kterou zaplatí běžný spotřebitel. Ovšem při mrhání, nedojídání a rozhazování lze obě varianty – tedy veganství i vegetariánství – označit za neprospěšné pro stav zůstatku na účtu daného jedince.
peníze, z nichž vzkvétá rostlinka (symbol vegetariánství a veganství)
Bez ohledu na postoj většiny společnosti k osobám, které se na denní bázi vyhýbají především masovému, mléčnému a želatinovému průmyslu, ale i všem dalším, jenž zpracovávají suroviny ze zvířat, není možné zapřít fakt, že lze na jejich způsobu života výrazně ušetřit, nicméně i investovat a podrobit se mu plně všemi dostupnými peněžními prostředky.