Úprava bazénové vody s použitím tablet

0 Comments

Voda v bazénu je v každém ohledu náchylná na udržení jejího bezchybného stavu. Každému vlastníkovi tedy přidává nejen starosti ohledně jejího vyčištění, ale i námahu zvolit ideální chemii k tomu, aby byla vhodná ke koupání. Ve většině případů je nutné do ní aplikovat chlorovou složku a postarat se o pravidelnou chloraci, k čemu vám pomůžou i chlorové tablety na chlorito.cz,které se budou rozpouštět pomalu a pečlivě.

tablety do bazénu.jpg

Tablety jsou v bazénu vždy potřebné

Mnoho lidí se obává toho, že s nástupem chemických přípravků bude jejich pokožka vysušená a citlivější než kdykoliv předtím. Pokud však vlastní bazén na vaší skvostné zahradě mít chcete, je nevyhnutelné postarat se o to, aby se v něm nacházela i chemie.
Můžete vsadit na pomalu rozpustné tablety, které obsahují tolik důležitou chlorovou složku a uvidíte, že si vaše voda udrží čirou barvu a bude v každém ohledu projasněná.

Manipulace je naprosto jednoduchá

Chlorové tablety nevyžadují vaši každodenní kontrolu toho, jestli jich není potřeba doplnit. V závislosti od vaší velikosti nádrže, si zvolíte pouze menší nebo větší balení tablet a umístíte jich do příslušného plováku na tablety, kde se budou rozpouštět zhruba 5 – 10 dní.
Po uplynutí jednoho týdne však proveďte kontrolu a v případě, že se ve vašem plováku nebudou nacházet, okamžitě jich doplňte.

textura vody.jpg

Aby fungovaly, musíte myslet i na pH

Na funkčnosti chemických přípravků se ve velké míře podílí i optimální hladina pH, která by se měla pohybovat v rozmezí 6,8 – 7,5. Pokud tomu tak není, veškerá vaše chemie (včetně ty chlorové) přestane účinkovat tak, jak má a voda ve vašem bazénu se začne zakalovat a kazit.
Poznáte to snadno díky zhoršení jejího stavu a díky tomu, že nebude na oko projasněná.Právě proto dbejte i na kontrolu pH a doplňte vaši chemii o přípravek pH plus nebo pH mínus v závislosti od toho, jestli je ho potřeba zvýšit nebo snížit.