Nákupní vetřelci

0 Comments

1. Drahé neznamená kvalitní. Dívejte se v obchodně vždy do spodních regálů. Nejdražší značky jsou v úrovni vašich očí.

2. Pokud se prohrabete v regále do zadní části, objevíte potraviny s delší lhůtou použití. Prodavačky se ráda rozčilují a mohou brblat, ale je to vaše právo.

3. Nechejte si nakrájet čerstvé uzeniny. Pokud se prodejce brání, jednoduše to odůvodněte tím, že nechcete krájenou uzeninu.
obchod s potravinami

4. Sledujteslevy v letácích a hlavně ty nečekané přímo v marketu. Ovšem pozorně se ujistěte, jestli je sleva reálná. Obchodníci velmi rádi vypočítávají slevu z nereálných cen.

5. Přinesete si domů vždy okoralou zeleninu, zatímco v obchodě vypadala čerstvě? Může to být díky dalšímu triku obchodníků. Zelenina je speciálně nasvícená a zavlhčovaná aby se leskla a působila čerstvým dojmem.
nákupy potravin

6. Hlídejte si čerstvou tvrdých sýrů a pečiva. Toto zboží prodejci velmi rádi přemrazí. Respektive nespotřebované pečivo zamrazí a znovu vám ho nabídnout.

7. Vždy si kontrolujte pokladní lístek! Divili byste se, kolikrát denně je v každém obchodním řetězci zaúčtovaná chybná položka. Většinou tedy nevědomky paní pokladní, někdy už je chyba v označení zboží.

8. Maso zásadně v řeznictví! Maso v obchodních řetězcích je často “nastavováno“ vodou, obilovinou nebo různými látkami. Bohužel to není jednoduché rozeznat, proto pokud si chcete být zcela jistí kvalitou, musíte vyrazit do řeznictví.

9. Pozor na slovíčka MEGA. Mega balík, mega výhodné balení, mega zásoba a podobně. Málokdy se jedná o rozdílnou položku oproti klasickému sortimentu, a nebo větší balení opravdu obsahuje, ale po porovnání cen zjistíte, že se mega balení absolutně nevyplatí.

10. Všimli jste si, že všechny potraviny, které kupuje každý a skoro denně, jsou většinou úplně vzadu? Samozřejmě. Musíte projít celou prodejnou, kde na vás číhá vúně, reklama, cedulky se slevou a podobně. Mazané, že?