Laser game

0 Comments

Je to vlastně týmová společenská a sportovní hra, která využívá moderní technologie. Může se hrát jak v uzavřeném prostoru (v aréně), tak i venku na veřejným prostranství. Už z názvu zjišťujete, že to tam je o laserech, ale také o překážkách, schovávačkách, běhání, komunikaci s týmem a dobré mušce. Jsou tam dva týmy/dva lidi (nebo všichni proti všem), kteří se snaží vyhrát hru. Cíl je postřílet druhý tým/druhého člověka (nebo všechny lidi) do 15 minut (v každém městě je čas jiný). Hráči pod 15 let musí mít zákonného zástupce. Hra je jinak pro všechny věkové kategorie. Pokud vám je méně než pět let, máte obvykle slevu.
světelný meč
Každý člověk dostane svou speciální vestu a pistoli. Každá pistole má své světelné čidlo stejně jako vesta. S jediným rozdílem, má jich čtyři (na hrudi, zádech a ramenou). To jsou místa, která se snažíte zasáhnout. Když se tak stane, vesta přestane svítit na pět sekund a vy máte možnost utéct. Hra je zcela bezpečná, laser není ničím škodlivý (ale nedoporučuji abyste si tím laserem mířili do oka), nebudete mít žádné modřiny. Překážky nemají žádnou barvu, tudíž se nemusíte bát, že si zašpiníte oblečení.
Asi nechcete být lehké terče. Doporučuji se vzít tmavé (nejlépe černé) a sportovní oblečení i boty. Budete tak víc maskovaní. Plus doporučuji si vzít aspoň náhradní tričko (dost se při hře zapotíte). Prostory jsou klimatizované a po hře se můžete osprchovat. Obvykle mají i malé zamykatelné skříňky, kam si můžete dát tašku, mobil, atd.
zelené světlo
V České republice máme jenom jednu firmu, která se od roku 2014 zabývá vývoji Laser Game systému. V Evropě jich je mnohem víc, nejčastěji to je holandský LaserMaxx, australský Laser Force nebo Delta Strike. Momentálně je v České republice třicet-šest Laser arén a dalších dvacet-jedna na Slovensku.
Nakonec vám můžu jen říct, hodně štěstí a užijte si hru.