Kopání základů na stavbu

0 Comments

Abychom mohli postavit například pergolou a další objekty, tak potřebujeme začít u pevných základů. Pokud se nechcete dřít, tak Vám pomůže firma.

Kopání základů na stavbu

Drží celou stavbu

Mnoho lidí se rozhodne, že by chtěli na své zahradě mít třeba pergolu, aby si mohli užívat letních dnů a klidu své zahrádky. Taková stavba si vyžaduje jistý postup, aby skutečně výsledek byl podle představ, a hlavně stavba odolala i třeba silnému větru. K tomu je zapotřebí mít dobré základy, protože díky nim všechno ostatní drží. Před tím, než se vrhneme do kopání, tak se neobejdeme bez kompletního plánu daného objektu.

zřícenina základů

Poté musíme přesunout rozměry z plánu do reality, což provedeme rozměřením základů třeba pomocí týče, které zaťukáme do země a ty obtočíme provázkem. Takto si určíme přesně místo, kde máme kopat. Hloubku je dobré zvolit minimálně 80 cm, protože zde je nezamrzavá hloubka, která stačí pro to, aby byli základy velmi pevné. Zároveň musíme mít vyhrazené místo, kam budeme zeminu vozit, protože u větších projektů jí je opravdu hodně, a navíc ji budeme potřebovat ještě po zhotovení základů.

Fyzicky náročná práce

Kopání základů na vlastním pozemku děláme většinou pomocí ručních nástrojů, protože většina lidí nemá doma k tomu vhodnou techniku. Takže se používá rýč, lopata a třeba krumpáč, kdy zeminu musíme z místa základů přemístit na předem určené místo. U větších staveb je rozhodně dobré dělat tuto práci ve více lidech, protože samotným by nám to trvalo hodně dlouho a pokud už nejsme nejmladší či máme zdravotní problémy, tak by nám to mohlo uškodit.

kopání na pozemku

Takže je na místě využít služby ruční výkopové práce Servisvirivychvan, o které se postarají zkušení zaměstnanci. Je to vhodná služba pro menší projekty, kde nemusí nastupovat těžká technika, čímž dosáhneme finanční úspornosti, protože stroje nepracují zadarmo. Zaměstnanci si poradí s každými základy, a poroto si můžete být jisti, že budou hotové za krátký časový interval. Díky tomu se můžeme následně vrhnout do budování dalších kroků. Ušetříme tím hodně času a hlavně námahy.