Jaký je život v mobilní dřevostavbě

0 Comments

Venkov nebo město

Lidé mění své životní priority v průběhu života mnohokrát. Stačí, když si vybavíte ty vlastní – co bylo pro vás důležité v raném dětství, v dospívání a později v dospělosti, či ve stáří. Jedním ze zásadních vlivů, které promlouvají do našeho životního stylu, je prostředí, kde žijeme. Nechme nyní stranou geografickou polohu podnebných pásem a to, že nám v Česku schází mořský příboj, a zaměřme se na to, co je pro nás běžně dostupné – města nebo venkov.

dřevěné trámy

Za socialismu a ještě velmi výrazně v 90. letech se lidé stěhovali za prací a obětovali jí pak svůj zbytek života, dnes se situace mění a prioritou mnohých z nás je vlastní zdraví. Bereme čím dál více ohled nejen na změnu životosprávy a dostatek spánku, na nakupování v obchodech zdravé výživy a skutečný zájem o složení potravin z hlediska výživové hodnoty, ale také si uvědomujeme, že je pro nás zásadní žít v poklidu.

dřevěný obklad

Žijete v poklidu?

Chronický stres je moderní strašák a zasahuje nejvíce lidi ve městech. Jistě, že je pohodlné svézt se výtahem, sednout za volant a zajet přímo na parkoviště k obchodnímu centru, kde nakoupíme vše, a vůbec se nenadřeme, ale co za to? Daň za městské pohodlí je mnohdy krutá – málo pohybu, ovzduší plné průmyslových a automobilových zplodin (smog), nadbytek elektrosmogu, chaos, příliš velká koncentrace lidí, vyšší kriminalita a narůstající deprese. Do přírody daleko, maximálně do městského parku a výhled z balkonu či lodžie do protějšího domu také zrovna psychice neprospívá.

Mobilní dřevostavba

Většina miliardářů si staví svá sídla mimo civilizaci, na odlehlých místech, kde nachází klid. Nemusíte být ovšem miliardářem, abyste byli šťastní, většina skromných lidí se cítí dobře na chatě, kterou mnohdy přebudovali na celoroční bydlení. Někdy se vyplatí vsadit na mobilní dřevostavby Lavarohouse, jsou zcela zateplené, po technické stránce propracované, na přání klienta se řeší i způsob vytápění i usazení na základovou desku nebo betonové patky. Bydlení v mobilní dřevostavbě je navíc nízkonákladové, ve srovnání s bydlením ve městě rozhodně výhodnější.