Kdy zvládneme montáž plotu sami

0 Comments

V naší zemi patří plot k základnímu zabezpečení prakticky každého pozemku. Jeho hlavním cílem je zabránit vstupu nezvaným návštěvníkům, ať už mají jakékoliv úmysly, a také zabránit domácím zvířatům aby se dostala mimo pozemek a způsobila problémy.

Asi každý však bude souhlasit, že jeho stavba patří k nejnáročnějším činnostem celého procesu, zvláště pokud ji chceme provést kvalitně. Zde máme prakticky dvě základní možnosti – buď si jej postavíme sami, nebo zavoláme specializovanou firmu, aby nám jej postavila. Oba přístupy mají své výhody i nevýhody a někdy může být těžké mezi nimi vybrat. Přesto existuje několik vodítek, která by nám mohla pomoci.

vysoký betonový plot

V první řadě je potřeba si uvědomit, o jaký druh oplocení se jedná. Je totiž jasné, že například pletivový se bude montovat mnohem snadněji než betonový, a bude s ním také méně práce. Ovšem typ samozřejmě není všechno.

Dále je zde otázka, jaké máme s podobnými pracemi zkušenosti. Koneckonců existují lidé, kteří se prakticky vyrovnají profesionální stavitelům a také ti, kteří nedokážou pořádně ani přitlouci hřebík. Musíme tedy realisticky odhadnout naše možnosti, jinak výsledek rozhodně nebude odpovídat očekávání a plot sám nebude dobře plnit svou funkci.

plot z pletiva

Pak je tu také otázka času. I když jsme docela dobře schopní jej postavit, máme dost volného času, abychom to stihli v nějaké rozumné době? Pokud jsme téměř neustále v práci a volno máme jen zřídka, pak bychom jen stěží provedli montáž plotu v nějaké rozumné době. Na druhou stranu v případě, že máme volná odpoledne i víkendy a žádné jiné povinnosti, může nám stavba jít poměrně rychle.

V neposlední řadě je zde otázka financí. V dnešní době není materiál sám o sobě levnou záležitostí, a je jasné, že profesionálové budou za svou práci také chtít zaplatit. A čím náročnější montáž to byla, tím více nás to bude stát. Je tedy otázkou, zda si můžeme tyto náklady navíc dovolit. To je jen pár věcí, které je před stavbou potřeba zvážit. Tedy alespoň pokud chceme, abychom měli kvalitní plot v rozumném čase.