Houba, která léčí – už znáte sibiřskou houbu chagu?

0 Comments

Léčíte nemoci za pomocí léků z lékárny nebo raději vsázíte na přírodní medicínu? Příroda je mocná čarodějka a s některými problémy si poradí lépe.

Houba, která léčí – už znáte sibiřskou houbu chagu?

Nemocní byli lidé už od nepaměti. Dříve však neexistovaly léky ani lékárny. Lidé museli vsázet na pomoc přírody a rozhodně neudělali chybu. I dnes bychom se měli dívat na účinky lidového léčitelství s větším respektem. Přírodní léčba však není pro každého, důležité je uvěřit. Síla přírody by se ale určitě neměla podceňovat, všechny své problémy a neduhy bychom se měli vždy snažit vyřešit nejprve přírodní cestou. A je to tak snadné, předkové nám zanechali spoustu pokladů a je jen na nás, jak s tím naložíme. Zázračná houba ze Sibiře jménem chaga si umí poradit s nejrůznějšími nemocemi a je plná důležitých látek. Už jste o ní slyšeli?

chaga-2870598__340

Objevte ten zázrak

Chaga, čaga, rezavec šikmý nebo odborně Inonotus obliquus tohle všechno jsou názvy pro parazitující houbu, která se vyskytuje výhradně v oblastech, kde je stále zima a chladné počasí. Proto se zaužíval i její lidový název sibiřská houba, sibiřská chaga. Houba parazituje na břízách a těmto stromům značně škodí. Ovšem lidskému organismu naopak náramně prospívá. Houba je známá z lidového léčitelství, dopustit na ni ale nedají ani v čínské lidové medicíně.

birch-4947601__340

Obsahuje obrovské množství vitamínů, minerálů a stopových prvků, bohatá je i na účinné antioxidanty. Pro tělo jde o blahodárný lék, který zatočí s autoimunitními onemocněními, pomůže s detoxikací organismu a dokonce se využívá i k podpůrné léčbě rakoviny. Dříve lidé věřili, že tato zázračná houba dokáže zatočit s veškerými problémy a tak odvar z ní popíjeli velmi často. Má totiž i preventivní účinky a tělo nabije látkami, které potřebuje pro to, aby bylo zdravé.

Užívání

Dříve se houba drtila a vařil se z ní čaj. Dnes doba pokročila a nadrcená houba se dá pohodlně užívat i ve formě tobolek. Pořídit se však dá i prášek, který je možné přidávat do všech možných jídel i nápojů. Je jen na vás, jaké formě užívání dáte přednost a co pro vás bude pohodlnější či příjemnější. Z prášku se ale dá vařit i čaj, prášek se snadno nechá vyluhovat a můžete houbu popíjet.

Cesta ke zdraví nemusí být trnitá, udělejte si život příjemnější a snadnější s pomocí přírody.