Dostatek není samozřejmost

0 Comments

K nakupování jsou samozřejmě potřeba peníze. Kdo je má, může zamířit ke kdejakému obchodníkovi nebo někomu jinému, kdo má něco na prodej, a dohodne-li se vzájemně přijatelná cena, jsou všichni spokojení. Ovšem to právě znamená, že je třeba mít peníze. Kdyby totiž tyto scházely, nedá se akceptovat žádná cena vyšší než nula, a protože se nic pořádného nenabízí zadarmo, je ten, kdo není finančně zajištěný, odsouzený k tomu, aby to, na co už nemá, postrádal.

Všelijaké hlouposti se samozřejmě v podobné situaci postrádat dají, bez luxusních záležitostí se také dá obejít. Jenže co když už nezbývá ani na něco, bez čeho se prostě nedá existovat? To už je pak daleko palčivější problém. Ovšem je to problém, který si žádá řešení. Akceptovat ho rozhodně nelze.

finanční dar

A kde tedy člověk, který nemá peníze, nějaké sežene? Jak se dostat k finančním prostředkům, aby bylo i v dobách nedostatku za co žít? Ať si člověk nejednou láme hlavu sebevíc, nenapadne ho už nic jiného než půjčka. A jak si jenom dotyčný oddechne, když si uvědomí, že si může na živobytí nebo nečekané velké výdaje půjčit!

Jenže takové uspokojení nemívá dlouhého trvání. Když si někdo takový zažádá o nějakou půjčku, nemá ještě vůbec jistotu, že ji také dostane. Kolik jenom může existovat důvodů, proč žadateli odmítnou v bance vyhovět! Zdánlivě nedostačující příjmy, které by nemusely stačit ke zvládání splátek, záznamy v registrech dlužníků, exekutoři…

jeden dolar

Takže člověk nejednou žádá o bankovní půjčku, ale marně. A když pak chce skutečně uspět, stává se pro něj jediným řešením hypotéka bez registru. Protože u té se toho po člověku tolik nežádá, a tak se tady někdo, kdo je v tísni, pomoci spíše dočká. Jak už se o tom přesvědčili mnozí z nás. Kteří tu dali jako záruku do zástavy nemovitost, půjčili si rychle, prostě a výhodně, kolik bylo třeba, a pak už si mohli dát své finance v klidu do pořádku.