Za časů našich babiček

0 Comments

Za časů našich babiček

Máte doma nějakou památku na svoji babičku či maminku? Měli jste to štěstí, že jste každé prázdniny vyráželi k babičce na vesnici do starého stavení a celé léto si užívali her na polích, u rybníka či na venkovském dvoře? Právě tyto časy nám můžou připomenout různé staré poklady. Mohou to být třeba staré lesklé hmoždíře z babiččiny kuchyně, sekyrka po dědovi, židle, stoleček ba i starý kredenc svetpokladu.cz. Někteří to mohou nazývat harampádím a dávají raději přednost novým moderním věcem. Pro mnoho lidí však takové staré kousky mají nedocenitelnou hodnotu a často i svou nynější domácnost stylizují do starých časů.

retro

Retro je moderní

V dnešní době je stále větší poptávka po tzv. retro věcech. Ještě před nedávnem spoustu nábytku a dalšího zařízení končilo nemilosrdně v kontejnerech na odpad. Teď se situace mění a naopak se řada výrobců specializuje na výrobu retro kousků. Příkladem mohou být různá křesílka, která svým stylem jakoby vypadla z filmů pro pamětníky. Objevují se kuchyňské spotřebiče, které jsou rovněž laděny do retro stylu. A sklízí nemalý úspěch. I vy si doma nebo na chalupě můžete vytvořit kus staré doby. Někdy postačí stylizovat třeba jen jednu místnost nebo konce jen jednu její část. Skvěle se pro tuto příležitost hodí staré obrazy, retro nábytek, koberce nebo i různé drobné dekorace.

stare

Jestli máte doma třeba nějaké staré hračky, jistě by se do této kompozice daly zapojit také. Ideální je, pokud máte k věcem i nějakou osobní vzpomínku, nějaký vlastní příběh. Pak takové vybavení domácnosti získává úplně nový rozměr. Nemusíte samozřejmě prohledávat staré půdy a bazary. Jak již bylo zmíněno, spoustu výrobců se dnes zaměřuje na výrobu a prezentaci retro kolekcí. I řada výrobců automobilů se uchyluje ke stejnému kroku a vyrábí auta v retro stylech. Zkrátka, různé trendy a módní styly se stále opakují a navracejí.