Služby pro seniory

0 Comments

Všichni milujeme své blízké a nejraději bychom se o ně postarali sami. Jsou situace, kdy nám to ovšem zaměstnání či jiná záležitost nedovolí. Naštěstí existují asistenční služby, které pomáhají starším s běžnými povinnostmi, jako je například nákup potravin, pochůzky po úřadech nebo návštěva lékaře. Pokud tedy váš dědeček, babička nebo jiný člen rodiny zůstávají v domácím prostředí, ale přesto potřebují čas od času pomoci, zvolte vhodnou asistenční službu, která jim usnadní každodenní život.Založené ruce s holí

Pečovatelská služba

Pověřená osoba dojíždí pravidelně ke svým klientům, kde obstará běžné aktivity, jako je úklid, nákup nebo pomůže s hygienou. Dle dohody může zajišťovat stravu, dohlížet v době, kdy například nejste doma, nebo procvičují různé úkoly pro zlepšení paměti či motoriky.

Ošetřovatelská služba

Kvalifikované sestry poskytují ošetření ran, aplikují také inzulin a jiné léky, které samozřejmě předepsal lékař. Vše musí být pod dohledem kvalifikovaného lékaře, který může službu doporučit. V takovém případě je zdarma a hradí ji pojišťovna. Potřebujete-li ošetřovatele a nemáte doporučení od lékaře, lze si jej také zaplatit.

Osobní asistence

Ve své podstatě je osobní asistence velice podobná pečovatelské službě. Namísto pečovatele ovšem asistenta máte k dispozici denně, sedm dní v týdnu, kdykoli a kdekoli jeho ho potřeba. Ať už váš rodič potřebuje pomoci na dovolené, na úřadech, nemocnici nebo na chalupě. Vše je domluveno přesně tak, jak je potřeba.Péče o starší

Asistent osobní péče

Narozdíl od výše zmíněných služeb, asistent osobní péče není kvalifikovaná osoba, nýbrž člověk, který je kupříkladu váš kamarád a umí se o nemohoucího člověka postarat. Ví, jak mu pomoci s hygienou, s jídlem, nákupem nebo mu poskytuje společnost. Asistent musí být starší 18 let, být způsobilý a zodpovědný. Nezbytností je uzavření smlouvy mezi asistentem a klientem.