S výběrem úvěru si dejte opravdu práci

0 Comments

Možná si říkáte, že půjčit si může každý https://www.hypotekybezregistru.cz/a74-pujcit-si-muze-kazdy/, ale pokud se na to podíváte z jiného úhlu pohledu, myslíte si, že je to stále pravda? Možná přijdete velmi rychle k jasnému závěru – ne každý si může půjčit peníze. Vyplývá to z klasického principu, který má co dočinění s úvěrovou pastí. To znamená, že jakmile člověk začne předchozí úvěry pokrývat novými, dostal se do pasti, ze které je jenom velmi těžká cesta ven. Nechcete-li, aby se to týkalo i vás, měli byste promyslet své možnosti.

proměnlivá půjčka

Před samotným výběrem nějakého úvěru byste si měli zodpovědět, základní otázky. Ty vám alespoň přiblíží vaši situaci a řeknou vám, jak moc je vám úvěr blízký nebo nikoliv:

  1. Máte dostatečné finanční rezervy pro případ ztráty příjmu?
  2. Jsou vaše příjmy dostatečně vysoké a stabilní?
  3. Na co si vlastně chcete vzít úvěr, za jakým účelem?
  4. Máte dostatečně prozkoumaný trh s úvěry?
  5. Umíte si spočítat, kolik za rok splácení přeplatíte peněz?

Tohle všechno jsou dotazy, bez kterých se neobejdete. Mnoho lidí udělalo tu chybu, že si půjčilo peníze, načež přišli na to, že to vlastně nejsou schopni zvládat. Splácení úvěru je přitom naprosto stěžejní pro to, abyste mohli uznat, že jste učinili správné rozhodnutí.

Uzavření smlouvy

Dát pozor na to, od koho úvěr pochází, udělá jenom málokdo

Další častou chybou při výběru samotného úvěru je to, že žadatel o úvěr si neověří, od koho si to vlastně půjčuje peníze. Následně pak zjistí, že společnost je velmi neseriózní, ba dokonce se snaží své klienty podvádět. Takové jednání je sice nezákonné, ale existují kličky, kterými je možné klienty obírat o poslední koruny. Proč se tedy takovým společnostem nevyhnout? Ideální přitom je najít si jiný zdroj financí, nikoliv zvolit úvěr. Je to sice rychlá injekce, která se však může z dlouhodobého hlediska vymstít.