Předokenní rolety – překvapivý výkon za přijatelnou cenu

0 Comments

Kvalita výrobku a montáže

Jistě není třeba zdůrazňovat, že toto je nejpodstatnější prvek hodnocení výrobku. Kvalita materiálu a provedené práce při montáži je rozhodující. K nejlepším patří předokenní rolety cena s hliníkovými lamelami, vyplněnými uvnitř tepelně izolační polyuretanovou pěnou (PUR). S tímto zastíněním můžete v zimním období uspořit téměř tři čtvrtiny z celkového množství tepla, které uniká skrze okenní tabule.

roleta

Výchozí materiál

Ještě před několika lety patřily k oblíbeným materiálům plastové segmenty, ale v současné době se jejich výroba značně zúžila na úkor hliníkových lamel, což by se dalo chápat jako velmi pozitivní krok do budoucna. Plast totiž velmi rychle stárne, zvláště při kontaktu se slunečními paprsky. Hliník velice dobře odolává nepříznivým povětrnostním vlivům, poskytuje mnohem větší možnosti zabezpečení, má vyšší tepelně izolační schopnosti a lépe odolává UV záření.

vzorová roleta

Barevné odstíny

Stínící technika, to není jen funkční technologie bariéry vůči slunečním paprskům, jde rovněž o designový prvek, sladěný s exteriérem objektu. Hliníkové lamely se vyrábí ve více než 5 základních barevných odstínech, případně lze navrhnout barvu eloxovaného materiálu na zakázku. Vodicí lišty a příslušenství mají dokonce k dispozici vzorkovník RAL s přibližně 2500 barevnými odstíny, ovšem standardem jsou nejčastěji volené barvy bílá, stříbrná, hnědá, šedá a béžová.

Ovládání

Mechanické a elektrické a každé má své klady a úskalí. Pochopitelně u elektrických systémů se značně zvyšuje komfort, což se projeví zejména po určité době. Je totiž mnohem příjemnější usednout do křesla a v průběhu sledování filmu nebo relaxace ovládat rolety na dálku jedním tlačítkem, než neustále vstávat a regulovat zaclonění podle aktuální polohy slunce.
Nevýhodou elektrického stahování jsou vyšší náklady, ale tento způsob je šetrnější vůči lamelovým zámkům, takže se tím zároveň prodlužuje životnost výrobku.