Nejnavštěvovanější vyhlídkové věže a rozhledny v našem kraji

0 Comments

Bold Tower– industriální rozhledna v oblasti Dolních Vítkovic. Zpřístupněna v roce 2015. Terasa je vybavena dalekohledy s výhledem na Ostravu i vzdálené okolí Beskyd.
Landek– dřevěná vyhlídková věž – vybudována v roce 1998. Je volně přístupná. Umístěna na naučné stezce. Umožňuje výhled nejen na Ostravu. Ale i panoráma Beskyd.
Vyhlídková věž– v golfovém areálu Karviná. Zpřístupněna byla v roce 2012. Železná stavba, která připomíná těžní věž, umožňuje výhled do okolní krajiny.
Cesta k rozhledně
Velký Javorník – dřevěná rozhledna na vrcholu hory. Zpřístupněna v roce 2013. Nabízí výhled na okolní obce, všechny beskydské vrcholy i Jeseníky.
Prašivá– chata s vyhlídkovou věží. Zpřístupněna v roce 1921. Výhled na Palkovické hůrky a při dobré viditelnosti až na ostravskou aglomeraci. Možnost dojezdu autem, nebo pěšky, po žluté turistické značce
Velká Čantoryja– rozhledna na hraniční hoře. Přístup jak po turistických značkách, tak možnost použít lanovku z polského města Ustroň. Za pěkného počasí je možno pozorovat Roháče, Malou Fatru či Nízké Tatry.
Rozhledna v Soběšovicích – je umístěna do centra obce. Umožňuje výhled na blízkou Žermanickou přehradu, Beskydy, včetně jejich polské části.
Pohled z rozhledny
Bezručova vyhlídka– dřevěná rozhledna, postavena na čtyřech kamenných pilotech, v areálu zámeckého parku v Hradci nad Moravicí. Vystavěna byla na konci 19. století. Potěší výhledem do nejbližšího okolí.
Dvourozhledna na Hraničním vrchu– nachází se asi dva kilometry od Města Albrechtice. Zpřístupněna byla v roce 2011. Umožňuje výhled na Jeseníky, Beskydy či polskou rovinu až k Opoli. Pro snadnější orientaci jsou pro návštěvníky připraveny panoramatické fotografie s popisem viditelných cílů v okolí.
Praděd – vysílač s vyhlídkovou plošinou. Zpřístupněn v polovině 90. let minulého století. Z vyhlídky je za dobrého počasí výhled na Sněžku, Radhošť, Lysou horu. Někdy i na Vysoké Tatry či rakouské Alpy.