Krása, která neuvadne

0 Comments

Inspirace u profesionálů

Květinami si zdobíme svá obydlí od nepaměti. Ne vždy jsou po ruce čerstvé květiny, které se nám líbí a které provoní a zkrášlí naši domácnost. Potom přichází na řadu sušené květiny. Pokud jsou pro nás sušené květiny opravdovou vášní, tak si je můžeme od jara do podzimu sbírat na zahradě a při procházkách přírodou a doma sušit pomocí teplého vzduchu zavěšené někde na půdě, jak to dělaly už naše prababičky. Dostupných druhů rostlin je opravdu hodně a pro zajímavé sušené kytice a jiné dekorace se kromě klasických květin dají uplatnit i trávy, mechy, šustí, kůra stromů atd. Pro tvorbu dekorací se můžeme inspirovat u profesionálů a zajít se podívat do některé z floristických prodejen či výroben, kde se to zajímavými nápady jen hemží a pokud si necháme poradit, jak na to, můžeme si doma vyrobit dekorace, které nám budou všichni závidět.

usušené květiny

Vše potřebné až do domu

Pro snadnější realizaci, lepší kvalitu materiálu ke tvorbě dekorací a pro použití i exotických druhů sušených květin a dalších materiálů, si můžeme vše zakoupit v prvotřídní kvalitě z pohodlí domova. Krásná sušená květina je základem každé suché kytice či dekorace. Pokud má naše dílo vydržet delší dobu, musí být sušená v patřičné kvalitě. Moderní způsoby sušení nám zaručí, že sušená květina bude mít vlastnosti, které od ní očekáváme.
dekorace z květin

Kromě sušení klasickým způsobem se materiál k vytváření květinových dekoraci suší i mrazem anebo pomocí chemických přípravků. Zakoupené sušené květiny mohou být také barvené, takže si velice jednoduchým způsobem sladíme použitý materiál do tónů, které preferujeme a které se budou hodit do interiéru domova. I přes nízké náklady za pořízené produkty si velice jednoduše pořídíme sortiment květin, které v naší přírodě ani nerostou a možná bychom je ani neuměli dostatečně dobře připravit k použití. Pro prvotřídní výsledek práce se rozhodně vyplatí investice do sušených květin v té nejlepší kvalitě, aby nám náš domov zdobily co nejdelší dobu, neměnily barvy a nerozpadaly se.