Kdy jít na focení s novorozencem a na co se připravit?

0 Comments


Jsou malí, krásní, a bezbranní. Zachytit novorozence v jeho nejkrásnějším momentě a uchovat si tak vzpomínku navždy by měl udělat každý rodič. A z jemného snímku se nebudete těšit jen vy, ale také tetičky, strýčkové a prarodiče. Jednoho dne se na ni jistě bude chtít podívat i samotné dítě. Domácí fotky jsou fajn, ale alespoň jednou zavítejte k profesionálovi.

Fotograf ze Zlína Kateřina Svobodová se specializuje na novorozence, maminky na před porodem a rodiny. Můžete tak dokumentovat celou cestu dítěte od početí, miminka až do školy. První otázkou je, zda zůstat doma, nebo jít do ateliéru. To je zajisté jen na domluvě. Ateliér ale bude takové neutrální prostředí, kde může odborník nastavit vše potřebné pro dokonalý snímek.

Novorozenec nohy sedmikráska

Kdy vyrazit?

Jistě máte pocit, že si vaše dítko zaslouží to nejlepší a chcete ho mít zachycené na fotce v tom správném čase. Pokud nechcete vůbec nic zanedbat, během prvního roku po porodu zajděte do ateliéru třikrát. Do dvou týdnů od porodu, v půl roce a v roce. A potom samozřejmě vždy v období narozenin, pokud v tom budete chtít i nadále pokračovat.

Profesionální fotograf vám zaručí nejen vysokou kvalitu a krásné barvy, ale také budete mít možnost zachytit celou rodinu. To doma jednoduše není možné, protože vždycky někdo musí zmáčknout spoušť. A navíc budete mít mnohem víc než jen rozmazané momentky. Nezapomínejte ale na to, že i momentky jsou důležité a vzít do ruky telefon, když se něco děje, není nic těžkého.

Miminko v košíku

Ihned po narození je to náročné, ale krásné

Možná si říkáte, že prvních pár týdnů po narození je to příliš brzy, ale není. Právě v tomto období je dítě tím nejmenším a nejroztomilejším uzlíčkem. A o jeho bezpečí se nemusíte bát. Odborníci v ateliéru nastaví vhodné prostředí tak, aby bylo čisté, teplé a pohodlné. Ideální je proto vyrazit tam již deset dní po narození.

Možná si říkáte, proč zrovna dva týdny. Je to proto, že v tomto období jsou drobečci velmi klidní a mají poměrně tvrdý spánek. Může se s nimi proto v klidu manipulovat, aniž by se probudili a začali brečet.