Dřevěné mobilní domy jsou také jednou z možností

0 Comments

V dnešní době ceny nemovitostí stále stoupají a to hlavně v lokalitách, které jsou nějakým způsobem lukrativní. Dostatek práce, snadná doprava, obchodní sítě, školství a lékařská střediska. Všechno tak hezky je po ruce. Mnoho lidí pak raději volí možnost bydlení v jiných podstatně levnějších lokalitách. I když ani zde nejde vše tak hladce, jak si mnozí pomyslí. Pokud nejsou našetřené finance, není snadné získat hypotéční úvěr na danou nemovitost. Pak existuje ještě jiná možnost a to zakoupit pozemek, který by byl možná dostupnější a měl rozvodové sítě nebo je zde možnost je vybudovat.

dřevěný karavan

Poté by byl řešením mobilheim. Stačí pouhá rovinka, na kterou se umístí a vybrat solidního prodejce, který dřevěné mobilní domy prodává. Pokud možno by měly mít veškeré parametry, které splňují požadavky na kolaudaci. To jen pro případ, že se zde rozhodnete trvale přihlásit k pobytu, to ovšem bez popisného čísla nepůjde a to vše se neobejde bez kolaudačního řízení. V dnešní době již takové problémy nejsou, jako bývaly dříve, výrobci již s tímto faktem pracují, takže předložení projektové dokumentace nebývá u solidních prodejců žádný problém.

Nejčastější kolize mobilních domů

  • Velikosti daných pokojů – například ložnice by měla mít pro jednoho člověka osm metrů čtverečních a pro dva dvanáct. Celkově obytná plocha by neměla být pod 16 m2.
  • Výška stropu – možná se dá udělat výjimka, podle změření světelných parametrů, ale minimálně by měla být 2,6 metru.
  • Vnitřní rozvody – mobilní domek bude stát na území České republiky, tudíž musí splňovat její normy.

karavan

To je vše musíme mít, pokud se zde budeme chtít nahlásit k celoročnímu pobytu. Pokud budeme mobilní dům využívat pouze víkendově, tak takové přísné parametry nemusí být a uspořádat si můžeme vše podle svých představ. Ovšem je dobré takové rozhodnutí zvážit před koupí. Na druhou stranu nás může potěšit skutečnost, že zakoupit takovýto majetek je dostupnější, rychlejší a dokonce levnější, než pořízení klasického rodinného domku. Navíc pokud máme k dispozici vlastní pozemek a dostatečný prostor na zahrádku, pergolu, bazén a další náležitosti, tak je to hodnoceno jako velmi úsporné bydlení dnešní doby.