Co si postavit novostavbu?

0 Comments


Jednoznačnou odpověď na to, jestli je lepší stavět svépomocí a nebo pomocí stavební firmy, vám nikdo nedá. Každý případ je velmi individuální, a co vyhovuje jednomu, dalšímu bude způsobovat potíže. Mnoho lidí si zvládne postavit dům svépomocí, ale musíte mít během stavby kde bydlet, a hlavně mít dost sil a času. Na stavbě je potřeba trávit veškerý volný čas, takže osobní život musí jít po dobu stavby stranou. O fyzickém vyčerpání asi není třeba dlouze hovořit. Ale dokážete tak ušetřit nějaké peníze.

bungalov u vody

Stavební firmy dnes nabízí stavbu domů na klíč. Je to pro celou řadu lidí daleko příjemnější varianta, protože si jen vyberou u dodavatele typ domu a pak už jen čekají na dokončení. U této možnosti je potřeba vybrat firmu opravdu velmi pečlivě, protože ne každá stavební firma dělá pro svoje klienty první poslední. Hlídejte si recenze a sledujte, které firmy jsou opravdu dobré.

Co znamená na klíč?
Vyberete si typový projekt, zvolíte dřevostavbu nebo zděnou variantu, a firma vám jej postaví kompletně celý. V ceně bývají zahrnuty výkopové práce, základová deska, hrubá stavba a její dokončení. Vždy si musíte pečlivě pročíst co je v ceně zahrnuto a co v domě bude chybět. Většina firem dodává domy bez kuchyňské linky, protože jde o vysoce individuální věc, a je tedy potřeba počítat s tímto výdajem navíc.

stavba domu

Mnoho firem nabízí například bungalov 120, který poskytuje rodinám veškerý potřebný komfort k bydlení. Bydlet můžete už za pár měsíců, a u mnoha firem najdete i tepelné čerpadlo a solární panely. V dnešní době se dbá na to, aby byly domy nízkonákladové, což vám čerpadlo i panely zajistí. A proč si vybrat bungalov? Pokud máte dostatečně velký pozemek, právě bungalov bude nejspíš tou nejlepší volbou, protože jde o moderní přízemní bydlení s řadou francouzských oken – takže je velmi prosvětlené a hlavně bez schodů.